Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket

środa, 5 lutego 2014

Nie oceniaj książki po okładce...czyli najpiękniejsze okładki książek. #1

Jak się już zapewne domyśliliście post ten będzie traktował o najpiękniejszych książkowych okładkach. Będzie to cykl poświęcony okładkom, które bardzo mi się spodobały. Będę tu prezentowała różne Polskie i zagraniczne okładki. Mowa będzie tylko o okładkach, znajdą się tu książki których nie czytałam jak i te przeczytane. Uwielbiam piękne okładki i często niestety oceniam książkę po okładce i szybciej przeczytam książkę z okładką która mi się podoba niż z tą, która podoba mi się mniej (ubolewam nad tym przyzwyczajeniem, ale niestety póki co tak już mam). Przewiduję, że będzie to cykl notatek, w każdym z postów przedstawię 10 okładek, które moim zdaniem są bardzo ładne. Pojawi się też na pewno notka o tych 'brzydkich' według mnie okładkach. Raz pozwolę sobie rozprawiać tylko o okładkach, które mimo wszystko są ważnym elementem książki. A teraz Do rzeczy!
Asa Larsson Aż gniew Twój przeminie
 Robert Galbraith Wołanie kukułki
15 blizn  praca zbiorowa
Anthony Huso Magia Krwii
Susan Beth Pfeffer Life as We knew it
 Melissa De La Cruz Zapach spalonych kwiatów
 Marek Krajewski Erynie
 Gena Showalter Alicja w Krainie Zombie
 Kelly Creagh Nevermore. Kruk
 Lauren Kate Upadli
A czy Wy macie swoje typy najpiękniejszych okładek? Jakie książki mają według Was najpiękniejsze okładki? - Piszcie w komentarzach. 

9 komentarzy:

 1. Widzę, że mamy ten sam problem :-) Ja też lubię książki z ciekawymi okładkami i często sięgam właśnie po takie, których okładka mnie przyciągnęła!

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj :)
  Jeżeli bierzesz udział w wyzwaniach to chciałabym Cię zaprosić do udziału w moim autorskim - Czytam Opasłe Tomiska
  Szczegóły tutaj: http://recenzjeami.blogspot.com/2014/02/wyzwanie-czytam-opase-tomiska_4.html

  OdpowiedzUsuń
 3. mnie ostatnio zauroczyła okładka książki Dziecko śniegu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mam słabość do ładnych/ciekawych okładek. Jeśli chodzi o młodzieżówki, to niestety, ale zauważyłam, że treść zazwyczaj nie idzie w parze z urodą okładki. Cóż, bywa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Magia krwi i Upadli - te dwie okładki przyciągają mój wzrok :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny pomysł na post :) oczywiście mam swoje ulubione okładki oraz takie których nienawidzę i napiszę o nich za jakieś 2 tyg, przy okazji recenzowania jednej książki z takową właśnie "brzydką" okładką :) Moja ulubiona to tak jak Magdy "Dziecko śniegu" ;) Lubię też okładki "Pięknych Istot" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę ładne:) Zauroczyła mnie okładka Erynie

  i-am-ready-for-reading.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń